Šalto spaudimo linų sėmenų aliejus

(2 pirkėjų atsiliepimai)

2,195,99

Šaltai spaustas linų sėmenų aliejus vertinamas kaip specialios paskirties, sveikas maisto produktas.  Tai omega riebalų rūgščių ir vitaminų šaltinis. Dėl žemos aliejaus spaudimo temperatūros – jame išsaugotos visos gamtos dovanotos pirmapradės medžiagos. Linų sėmenų aliejus priskiriamas tinkamo maitinimosi produktų kategorijai, traktuojamas kaip delikatesinis aliejus, o farmacijoje naudojamas kaip omega rūgščių šaltinis bei medikamentų bazinė sudėtinė dalis.

Šalto spaudimo linų sėmenų aliejus – tai Omega riebalų rūgščių šaltinis, vertinamas kaip specialios paskirties, sveikas maisto produktas. Tai omega riebalų rūgščių, vitaminų šaltinis. Jame išsaugomos visos gamtos dovanotos pirmapradės medžiagos. Jos priskiriamos tinkamo maitinimosi produktų kategorijai, traktuojamas kaip delikatesinis aliejus, o farmacijoje naudojamas kaip medikamentų bazinė sudėtinė dalis.

Palyginti su kitais dažniausiai vartojamais aliejais sėmenų aliejus – Lietuvos skystasis auksas – turi:

 

  • didžiausią kiekį nepakeičiamos omega-3 riebalų rūgšties (58%) – 2 kartus daugiau nei žuvų taukuose;
  • pakankamą kiekį vitaminų ir fermentų;
  • riebalų rūgštį omega-3, kuri turi teigiamą poveikį sergantiems tuberkulioze, lėtiniu kolitu, artritu, trūkinėjančiai odai ir kt.

Augalinis sėmenų aliejus, palyginti su žuvų riebalais, yra malonesnio skonio ir kvapo, ne toks brangus ir jame nėra toksinų. Sėmenų aliejus buvo vartojamas nuo senovės graikų ir Romos laikų. 1 g linų aliejaus vidutiniškai yra: polinesočiųjų riebalų rūgščių 753 mg: alfa linoleno – 540 mg ir linolo – 160 mg, mononesočiųjų (oleino rūgštis) – 143 mg ir sočiųjų – 82 mg. Tai – maistas ir vaistas. Rekomenduojama paros norma: 1-3 desertiniai

Linų sėmenų aliejaus nauda

 

Manoma, kad sėmenų aliejuje esančios biologiškai aktyvios medžiagos 
  • Stimuliuoja virškinamojo trakto veiklą,
  • Greitina raumenų atstatymą po mankštos,
  • Suteikia organizmui daug energijos bei padidina ištvermingumą;
  • Greitina sveikimo procesą ir gerina savijautą liesėjant, t.y. stimuliuoja riebalų deginimą ir greitina metabolizmo procesus;
  • Gerina kalcio absorbciją, katalizuoja insulino veikimą, greitina sumušimų gijimą, stiprina nagus, gerina regėjimą ir spalvų skyrimą bei kepenų funkciją;
  • Gali padėti sustabdyti kai kurių formų auglių vystymąsi ir lengvinti astmos ligos eigą.

Sėmenų aliejus – tai nepakeičiamų polinesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminų, fosfolipidų, fitosterolių, natūralių antioksidantų, mineralinių medžiagų bei kitų biologiškai aktyvių komponentų šaltinis, turintis neabejotinos naudos žmogaus organizmui. Tiek vitaminai, tiek mineralinės medžiagos atlieka ne tik fiziologinę, bet ir apsauginę funkcijas.

Gyvybiškai svarbios, polinesočiųjų riebalų rūgštys (omega-6 ir omega-3) organizme nesintetinamos, todėl jas būtina gauti su maistu. Stokojant jų maiste sulėtėja organizmo augimas, sumažėja atsparumas infekcinėms ligoms, džiūsta oda, sutrinka cholesterolio apytaka.

1 lentelė. Riebalų rūgščių sudėtis (nuo bendro jų kiekio) ir nepakeičiamų riebalų rūgščių (ω6:ω3) santykis šaltai spaustuose aliejuose (dietinė norma 2:1)
Riebalų rūgštys
Aliejaus pavadinimas
Linolo
(Ω-6)
α-Linoleno
(Ω-3)
Oleino
(Ω-9)
Sočiosios
RR
Ω6:Ω3
Vynuogių kauliukų 72 1 17 10 72:1
Sėmenų 14 58 19 9 1:4
Saulėgrąžų 65 pėdsakai 16 12 65:0
Moliūgų 46 0,4 35,5 15,3 46:0
Sojų 54 8 23 15 6,75:1
Kukurūzų 59 pėdsakai 29 13 59:0
Sezamų 43 1 40 15 43:1
Alyvuogių 9 pėdsakai 75 15 9:0

* ω-6 ir ω-3 santykis turėtų būti 2:1

Sočiųjų ir nesočiųjų riebalų rūgščių santykis 1:10.

2 lentelė. natūrali tokoferolių ir tokotrienolių (Vit. E) kiekis kai kuriuose aliejuose (mg/100 g)
Aliejus Bendras
tokoferolių kiekis
α tokoferolis Tokotrienoliai
Saulėgrąžų 40-80 34,9
Sojų 33-152 3-12
Alyvuogių 6-9 3-7
Sėmenų 54,3 0,5 20
Sezamų 33,1-100,3 0,33
Sėmenų aliejaus vartojimo ypatumai

Dėl jame esančių nepakeičiamų riebalų rūgščių, sėmenų aliejus greitai oksiduojasi, dėl to jis turi būti laikomas specialiai uždarytuose buteliuose ir šaltai, o atidarius butelį – turi būtu suvartojamas per 3-5 savaites, nes gali apkarsti. Šis aliejus netinka kepti, jį rekomenduojama vartoti su virtomis bulvėmis ar jogurtu, kaip priedą ruošiant salotas, sriubas, troškinant daržoves ir t.t. Apkartęs aliejus maistui netinka.

Jau nuo seno Lietuvoje buvo vartojamas sėmenų aliejus ir žuvų taukai savijautos ir sveikatos gerinimui.

JAV mokslininkai teigia, kad žmogus su maistu per parą turi gauti 1-2 g polinesočiųjų riebalų rūgščių. Sėmenų aliejaus riebalų rūgštys kaip magnetas pritraukia gyvybę palaikantį deguonį ir sulaiko jį ląstelių sienelėse, apsaugodamas jas nuo išorės kenkėjų: virusų, bakterijų ir cheminių teršalų ir paskirsto jį po visą organizmą. Be šių rūgščių žmogus uždustų, nors aplink deguonies apsčiai. Kartu su 1 g polinesočiųjų riebalų rūgščių įsisavinama 5 mg vitamino E.

Kaip naudoti linų sėmenų aliejų?

 

Rekomenduojame naudoti 1-3 arbatinius šakštelius per parą. Manoma, kad esant virškinimo sutrikimams rekomenduojame gerti po valgomąjį šaukštą linų sėmenų aliejaus ryte ir vakare, kad sušvelnintumėte virškinamojo trakto nemalonius pojūčius, esant vidurių užkietėjimui ar valant žarnyną, patariama išgerti stiklinę kefyro su šaukštu linų sėmenų aliejaus. Norint sustiprinti organizmą rekomenduojame reguliariai vartoti linų sėmenų aliejaus mišinį:

RECEPTAS

  • 4/5 stiklinės natūralaus šalto spaudimo linų sėmenų aliejaus,
  • 4 vidutinio dydžio citrinų,
  • 3 česnako galvučių,
  • 1 kg medaus.

Nulupkite česnaką, citriną ir smulkintuvu susmulkinkite iki tyrelės konsistencijos. Į masę įmaišykite medaus ir linų sėmenų aliejaus. Mišinys laikomas šaldytuve. Vartojamas kasdien po 1 valgomąjį šaukštą pusvalandžiui iki valgio. Kartkartėmis padaroma savaitės pertrauka.

Papildykite savo mityba Omega riebalų rūgštymis skaniai ir paprastai:

  • Gardinkite sriubas – linų sėmenų aliejus suteiks švelnumo
  • Vaikams linų sėmenų aliejumis papildykite mitybą dedant į košės, įvairius kokteilius  – aliejus suteiks vientisumo, švelnumo skonį.
  • gaminkite užpilus salotoms, arba tiesiog pašvalgstykite ant jų.
Linų sėmenų aliejus grožiui
Linų sėmenų aliejus odai

Odai svarbu, kad būtų užtikrinamas drėgmės kiekis, o poros lengvai kvėpuotų. Šaltuoju ir karštuoju metų laiku – tai ypač svarbu, dėl didelių temperatūros svyravimų.  Linų sėmenų aliejus gali būti naudingas esant odos:

  • Paraudimui;
  • Sausumui;
  • Egzemai;
  • Rožei;
  • Žvynelinei.

Linų sėmenų aliejus gali padėti gydant nudegimus, slopinti alergines reakcijas, mažinti. Linų sėmenų aliejus subalansuoja riebalų perteklių, oda tampa skaisti, elastinga ir lengviau prisitaiko prie aplinkos poveikio nedarant jai žalos.

Kaip naudoti linų sėmenų aliejų odai?

Užtepkite ant švarios, sausos odos linų sėmenų aliejų. Aliejaus naudokite tokį kiekį, kad lengvai masažuojamais judesiais paskirstytumėte ant odos leidžiant aliejui įsigerti.  Naudokite veidui, rankoms, suskeldėjusiai pėdų odai ir kt.

Tepdami rankų bei pėdų odą – rekomenduojame laikyti šiltai (pavyzdžiui, užsidėjus pirštines ar kojines).

Linų sėmenų aliejus plaukams

Linų sėmenų aliejus  gali padėti atkurti plaukų drėgmės balansą.

Linų sėmenų aliejus tinka:

  • sausiems,
  • lūžinėjantiems,
  • linkusiems į galiukų šakojimąsi plaukams tepti.

Manoma, kad linų sėmenų aliejus plaukams turi ir teigiamą atstatomąjį poveikį.

Kaip naudoti linų sėmenų aliejų plaukams?

Įtrinkite galvos odą ir plaukus linų sėmenų aliejumi, uždenkite kepuraite ir apsukite rankšluosčiu, kad plaukai ir ištrinta galva būtų šilumoje – tai geriau atsiskleidžia teigiamas aliejaus poveikis. Laikoma apie valandą. Vėliau nuplaunama šampūnu. Suskeldėjusiems plaukų galiukams rekomenduojame likus 30 minučių iki galvos plovimo įtrinti nedidelį kiekį linų sėmenų aliejus.

Linų sėmenų aliejus nagams

Nagų natūraliam grožiui išlaikyti – linų sėmenų aliejus puiki ir efektyvi priemonė. Aliejuje esančios medžiagos pamaitina ir suminkština aplink nagus esančias odeles.

Kaip naudoti linų sėmenų aliejų nagams?

Įpilkite į nedidelį indelį aliejus ir pašildykite iki 37 laipsnių. Švariai nuplautas rankas ir nelakuotais nagais pamerkite į linų sėmenų aliejus vonelę rankas ir palaikykite apie 15 min. Vėliau nuplaukite su muilu.

100 ml produkto maistingumo vidutinės vertės
Energetinė vertė 3619 Kj/880 kcal
Riebalai 97,8 g
Iš kurių:
-sočiųjų riebalų rūgščių: 8,2 g
-mononesočiųjų riebalų rūgščių: 14,3 g
-polinesočiųjų riebalų rūgščių: 75,3 g
Angliavandeniai: 0 g
Iš kurių:
-cukrų 0 g
Baltymai 0 g
Druska 0 g
Vitaminas E 54 mg (450 % RMV*) Referencin4 maistinė vertė

Gamintojas: UAB Aletovis, Sodų g. 3A, Šakiai, +37068642682

Kilmės vieta: Lietuva

Laikyti tamsioje vietoje, ne aukštesnėje kaip 5 laipsnių temperatūroje. Atidarius suvartoti per 30 d. Netinka kepimui. Supakuota naudojant apsaugines dujas.

 

 

2 atsiliepimai apie Šalto spaudimo linų sėmenų aliejus

  1. 100 balų

    Aš laikausi principo: valgau tik aukščiausios kokybės maisto produktus. Šis aliejus man pasakiškas, mėgsta ir mano mažoji dukrytė. O kai žinau, kad pagamintas iš mūsų aplinkoje augintų linų sėklų dar skaniau pasidaro. Juk taip gera, kai žinai, kad tavo vaikai gauna, tai kas geriausia!

  2. Inga

    Ačiū. Visada šviežias.

Parašyti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top