butterfly g9f639902d 640 1

Raudonėlio eterinis aliejus

Antibakterinių ir priešgrybelinių savybių turintis raudonėlių aliejus naudojamas aromaterapijoje kovojant su tokiomis infekcijomis kaip gastroenteritas ar kandidozė.

Paprastasis raudonėlis (Origanum vulgare) – gerai žinomas ir mėgstamas Viduržemio jūros regiono augalas, plačiai naudojamas kaip prieskonis. Jis suteikia gardų aromatą sūriams ir pomidorų padažams, puikiai dera su vasaros daržovėmis, juo gardinamos alyvuogės, o jei mėgstate gaminti, galimybių sąrašas yra begalinis.

Yra daugybė raudonėlio rūšių, kartais jis painiojamas su jo giminaičiu mairūnu (Origanum majorana), kuris taip pat labai populiarus Viduržemio jūros regiono virtuvėje.

Čia daugiausia dėmesio skirsime raudonėlio eterinio aliejaus savybėms, naudojamoms aromaterapijoje. Dėl savo naudingumo nuo infekcijų šis eterinis aliejus yra labai vertinamas, tačiau ne visada lengvai naudojamas.

RAUDONĖLIO ETERINIO ALIEJAUS RŪŠYS

Aromaterapijoje yra trys pagrindinės raudonėlių eterinio aliejaus rūšys, gaunamos iš trijų skirtingų Origanum rūšių.

Paprastasis raudonėlis (Origanum vulgare): plačiai paplitęs įvairiose Europos, Šiaurės Amerikos ir Artimųjų Rytų dalyse.
Graikiškas raudonėlis (Origanum heracleoticum): kaip rodo pavadinimas, jis kilęs iš Graikijos, nors jo galima rasti ir Italijoje.
Kompaktinis raudonėlis (Origanum compactum): paprastai auginamas Maroke ir Ispanijoje.
Galbūt esate girdėję apie ispaniškąjį raudonėlį, tačiau tai ne raudonėlis, o čiobrelis.

Visų šių raudonėlio eterinio aliejaus formų – paprastojo, graikiškojo ir kompaktinio – sudėtis yra labai panaši ir visos jos naudojamos tais pačiais terapiniais tikslais.

GYDOMOSIOS SAVYBĖS

Raudonėlio eterinio aliejaus savybės yra labai specifinės. Pagrindinė jo veikimo sritis – visų rūšių infekcijos:

Kvėpavimo takų infekcijos: angina, bronchitas, sinusitas, rinitas.
Virškinimo trakto infekcijos: gastroenteritas.
Šlapimo ir makšties infekcijos: kandidozė.
Taip raudonėlis naudojamas dėl jame esančių fenolių (karvakrolio ir timolio), aromaterapijoje vadinamų „sunkiąja artilerija” kovai su infekcijomis.

Daugybė mokslinių tyrimų patvirtina šį ryškų ir platų antiinfekcinį poveikį. Raudonėlių eterinis aliejus veiksmingai veikia įvairias bakterijas, kaip matyti iš šio Karačio universiteto tyrimo, kuriame buvo analizuojamas jo veiksmingumas prieš daugiau kaip šimtą gramteigiamų bakterijų, ir šio Huazhong mokslo ir technologijų universiteto Vuchane (Kinija) tyrimo, kuriame buvo įrodytas jo veiksmingumas prieš dizenteriją sukeliančias bakterijas.

Taip pat įrodyta, kad jis veiksmingai kovoja su parazitais ir grybeliais, pvz., kandida. Du tyrimai – vienas iš Koimbros universiteto (Portugalija), kitas – Džordžtauno universiteto medicinos centro Vašingtone (JAV) – patvirtina pastarąjį veiksmą.

Scroll to Top