linu semenu aliejus linu semenys

Linų sėmenų aliejus plaukams

Linų sėmenys išgaunami iš kultūrinio augalo lino. Iš jų galima išspausti vertingą linų sėmenų aliejų, kuris tinka išoriniam ir vidiniam naudojimui. Jis naudingas ne tik bendrai savijautai, bet ir plaukams. Nes, pripažinkime, nepakanka plaukus trinkti tik šampūnu ir kondicionieriumi. Nesvarbu, ar plaukai garbanoti, ar tiesūs, beveik kasdien juos formuojame plaukų segtukais, segtukais ar gumelėmis. Jie būna pinti, spalvoti arba tonuoti. Nenuostabu, kad jie tampa trapūs, praranda blizgesį ir negali būti formuojami. Prieš imdamiesi drastiškų priemonių, pavyzdžiui, juos nukirpti, turėtumėte išbandyti natūralią priežiūrą. Jau senovėje plaukai buvo gydomi švelniai išgaunamais augaliniais aliejais, kad taptų stipresni ir sveikesni. Taip yra todėl, kad sėmenų poveikis plaukams gali ištaisyti daugybę pažeidimų. Pavyzdžiui, linų sėmenų aliejus gali padėti nuo plaukų slinkimo, nes jame gausu:

  • Omega-3 riebalų rūgštis,
  • Alfa-linoleno rūgštis,
  • Linolo rūgštis,
  • Oleino rūgštis,
  • Vitaminas E,
  • Vitaminas B.

Linų sėmenų aliejus ne tik skatina plaukų augimą, bet ir gali daug daugiau. Jame ypač daug linolo rūgšties. Tai neleidžia hormonui testosteronui virsti dihidrotestosteronu. Šis hormonas sukelia plaukų slinkimą tiek vyrams, tiek moterims. Taigi, jei įtariate arba norite išvengti plaukų slinkimo, į savo mitybą galite pradėti įtraukti linų sėmenų aliejų. Linų sėmenų aliejų galima naudoti kaip įprastą aliejų – salotoms, sriubai ar padažui. Be to, jį galima įsigyti kaip maisto papildą.

Kaip naudoti linų sėmenų aliejų plaukams
Kad plaukai vėl būtų gražūs ir sveiki, reikia ne tik priežiūros priemonių, bet ir laiko. Todėl nesitikėkite greitų pokyčių per vieną naktį. Norimas rezultatas gali būti pasiektas po kelių mėnesių. Tačiau tai visiškai normalu ir iš tikrųjų yra natūralių plaukų produktų taisyklė.

Norint tinkamai ir tvariai prižiūrėti plaukus naudojant plaukų aliejų, reikia nepamiršti kelių patarimų. Pirmiausia plaukų gydymo intensyvumas priklauso nuo plaukų būklės. Taikomos šios nuostatos:

Įtempti plaukai: jei plaukai labai įtempti, sausi ir lūžinėjantys, su skilinėjančiais galiukais, sėmenų aliejų reikia tepti dažniau ir palikti ilgiau. Naudokite ne daugiau kaip du kartus per savaitę, kiekvieną kartą po vieną valandą.
Normalūs plaukai: normalių plaukų priežiūra – tai prevencinis gydymas, kuris palaiko plaukus. Ilgesnis poveikio laikas šiuo atveju gali paskatinti greitesnį plaukų riebalavimąsi ir jį dar labiau pabloginti. Todėl kartą per savaitę palikite maždaug 30 minučių.
Rekomenduojame naudoti linų sėmenų aliejų plaukams prieš dušą, kad išvengtumėte per didelio plovimo. Pačią paraišką sudaro šie etapai:

Pašildykite aliejų vandens vonelėje. Maistinės medžiagos geriau pasisavinamos, kai yra šiltos.
Priklausomai nuo plaukų ilgio, gali prireikti mažiau arba daugiau sėmenų aliejaus. Svarbu padengti visus plaukus ir įmasažuoti į galvos odą.
Jei norite apdoroti tik plaukų galiukus, aliejumi patepkite apatinę plaukų pusę.
Paimkite skudurėlį arba maistinę plėvelę ir apvyniokite ja plaukus. Tai padės sulaikyti šilumą ir paskatins kondicionavimą.
Įsiurbę aliejų, galite išplauti plaukus šampūnu.
Sėmenų aliejus taip pat puikiai tinka garbanoms. Jis padeda jas paryškinti ir apsaugo nuo šerpetojimo.
Jei norite daugiau blizgesio, nuplaukite šaltu vandeniu.

Scroll to Top