aliejus prieziura 1

Priežiūra su aliejais – natūralaus grožio kelias

Vis daugiau žmonių pradeda vertinti natūralią kosmetiką ir jos naudingąsias savybes. Jei norite iš gamtos gauti tai, kas geriausia, aliejaus priežiūra gali būti geras sprendimas. Šiandien supažindinsiu jus su aliejų rūšimis, jų nauda ir naudojimu.

Ar verta naudoti aliejus odos priežiūrai?

Asmeniškai aš manau, kad taip. Šį metodą naudoju jau seniai. Iš pradžių poveikis nebuvo įspūdingas, tačiau po kelių savaičių pastebėjau reikšmingų pokyčių. Nepaisant to, kad atrodo, aliejaus priežiūra nėra brangi. Dauguma žmonių namuose tikriausiai turi alyvuogių aliejaus arba sėmenų aliejaus, kuriuos galima sėkmingai naudoti kasdienei odos priežiūrai. Aliejai išlieka ilgai ir gali būti naudojami įvairiais būdais. Didžiausias jų privalumas – didelis nesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminų, antioksidantų ir mineralų kiekis. Jie tinka visų tipų odai. Be to, jie aprūpina odą daugeliu svarbiausių maistinių medžiagų, kurios ramina, drėkina, maitina ir padeda kovoti su odos problemomis. Be to, jie nedirgina ir nesukelia alergijos (nebent kas nors yra alergiškas tam tikram aliejui – todėl prieš naudojant verta atlikti alergijos testą).

Priežiūra naudojant aliejus – į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Prieš pradedant rūpintis, rekomenduoju susipažinti su konkrečių aliejų savybėmis. Tik mūsų poreikiams tinkamas produktas užtikrins didelį efektyvumą. Iš pradžių turite žinoti, kad yra skirstymas į:

linų sėmenų aliejus, erškėtuogių aliejus, vakarinių erškėtuogių aliejus, agurklės aliejus, juodųjų kmynų aliejus, vynuogių kauliukų aliejus, šaltalankių aliejus, kanapių aliejus, simondsijų aliejus;
pusiau džiūstantys – lengvos konsistencijos, nepaliekantys riebaus ir lipnaus sluoksnio, pvz., saldžiųjų migdolų aliejus, argano aliejus, sezamų aliejus, abrikosų kauliukų aliejus, dygminų aliejus, saulėgrąžų aliejus.
avokadų, makadamijų, kokosų, moliūgų sėklų, alyvuogių, persikų kauliukų, graikinių riešutų ir lazdyno riešutų aliejai, pvz., avokadų, makadamijų, kokosų, moliūgų sėklų, alyvuogių, persikų kauliukų, graikinių riešutų ir lazdyno riešutų aliejai.

Kokią alyvą turėčiau pasirinkti?

Nepamirškite rinktis nerafinuotų ir šalto spaudimo aliejų. Tai aukštos kokybės produktai, nes jie nebuvo perdirbti ar rafinuoti. Skirtingai nei rafinuotuose aliejuose, juose yra vertingų maistinių medžiagų, kurios pasižymi galingomis odos priežiūros savybėmis. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad ne kiekvienas aliejus jums tinka. Atsižvelgdami į savo odos tipą, pasirinkite tinkamą produktą:

sausas – geriausiai tinka nedžiūstantys aliejai, kurie giliai ir ilgai drėkina bei maitina, pvz., makadamijų, avokadų, moliūgų sėklų aliejus;
mišrūs ir normalūs – pusiau džiūstantys aliejai yra geriausias pasirinkimas, nes jie yra gana lengvos konsistencijos. Migdolų, abrikosų kauliukų, argano, todėl jie neužkemša odos, gerai įsigeria ir veiksmingai maitina, pvz., migdolų, abrikosų kauliukų, argano;
spuoguotai ir riebiai odai – puikiai tiks lengvos formulės džiūstantys aliejai. Jie neužsikemša ir greitai įsigeria. Simondsijų aliejus, aviečių sėklų aliejus, vakarinių raktažolių aliejus, juodųjų kmynų aliejus.

Aliejaus naudojimas kasdienėje priežiūroje

Gera odos ir plaukų būklė priklauso ir nuo priežiūros režimo, ir nuo jame naudojamų produktų. Ankstesniame pranešime (ČIA) aprašiau natūralios priežiūros procesą. Šį kartą jums parodysiu, kaip aliejus galite naudoti kasdienėje rutinoje.

Makiažo šalinimas ir valymas

Tinkamas valymas ir makiažo šalinimas yra sveikos odos pagrindas. Kaip veiksmingai pašalinti makiažą? Atsakymas paprastas – aliejumi. Nors jis yra riebios ir iš pažiūros sunkios tekstūros, puikiai tinka kasdieniam makiažo šalinimui. Metodas, apie kurį kalbu, yra OCM (Oil Cleansing Method). Aliejus veiksmingai pašalina makiažą (net ilgalaikį ir vandeniui atsparų makiažą) ir ant odos susikaupusius nešvarumus. Odai valyti galite naudoti paruoštą produktą, pavyzdžiui, „Nature Queen”, arba sukurti savo mišinį. Pastarasis variantas leidžia pasirinkti tinkamus ingredientus, atitinkančius jūsų odos tipą. Makiažo valiklį galite pasigaminti iš toliau pateiktų formulių, atsižvelgdami į savo odos būklę:

  • Sausas – 10 % ricinos aliejaus, 90 % bazinio aliejaus (pvz., kviečių gemalų aliejaus, makadamijų aliejaus, saldžiųjų migdolų aliejaus, argano aliejaus);
  • Įprastas – 20 % ricinos aliejaus, 80 % bazinio aliejaus (pvz., avokadų aliejaus, erškėtuogių aliejaus, saldžiųjų migdolų aliejaus);
  • Riebus – 30 % ricinos aliejaus, 70 % bazinio aliejaus (pvz., linų sėmenų aliejaus, kanapių aliejaus, juodųjų kmynų aliejaus, simondsijų aliejaus).
  • Kiekvieną aliejų geriausia laikyti tamsiame stikliniame butelyje. Šie produktai nemėgsta šviesos. Jei neturite tamsaus indo, galite naudoti permatomą indą, tačiau tuomet nepamirškite laikyti aliejaus tamsioje vietoje, pvz., spintelėje. Kalbant apie proporcijas – jų nebūtina tiksliai išmatuoti. Aš tai darau „iš akies” pagal pirmiau pateiktą schemą. Kaip bazinį aliejų pasirinkite tokį, kuris atitinka jūsų poreikius. Nereikia savęs riboti. Galite maišyti kelis tipus.
Kaip atlikti OCM?

Nedidelį kiekį aliejaus įsipilkite į delną ir patrinkite jį tarp delnų. Tada sukamaisiais judesiais švelniai masažuokite veidą. Taip pat tepkite vokus, blakstienas ir lūpas. Aliejus ištirpina spalvotą kosmetiką ir pašalina makiažą. Šiame etape nereikia skubėti. Tegul tai būna jūsų veido atsipalaidavimo akimirka.
Paimkite medvilninį audinį arba rankšluostį. Pamirkykite jį šiltame vandenyje ir užtepkite ant veido. Palaikykite apie 1 minutę. Taip atsivers poros ir oda bus giliai išvalyta. Šiuo etapu netrinkite veido. Kai šluostė atvės, nuimkite ją ir nuplaukite po tekančiu vandeniu.
Pakartokite pirmąjį ir antrąjį žingsnį dar kartą arba du kartus, jei naudojate intensyvų makiažą.
Kai tai padarysite, švelniai nuvalykite veidą šluoste. Taip nuo veido pašalinsite riebalus.
Galiausiai sudrėkinkite šluostę šaltame vandenyje ir uždėkite ją ant veido. Taip pat galite tiesiog nuplauti veidą šaltu vandeniu. Tai užvers poras.
Jei reikia, taip pat galite naudoti švelnų gelį arba putas (bet tai nėra būtina).
Užbaigti toniku arba drėkinamuoju kremu.
Aliejus kruopščiai pašalins visus makiažo pėdsakus ir pamaitins blakstienas bei antakius. Jis nedirgina akių ar odos ir jos neišsausina. Jis reguliuoja riebalų išsiskyrimą, atkemša poras, stangrina ir drėkina odą. Jis pašalina sudirgimus ir odos problemas.

Veido aliejaus priežiūra

Kasdienėje rutinoje reikėtų tinkamai maitinti ir drėkinti veido odą. Jis labai subtilus, todėl būtinai rinkitės geros sudėties produktus. Esu natūralios priežiūros gerbėja, todėl rekomenduoju naudoti natūralią kosmetiką.

Veido aliejų galite maišyti su kremu arba naudoti atskirai. Pirmuoju atveju tiesiog sumaišykite veido kremą (man puikiai tinka „Nature Queen” kremas) su pasirinktu aliejumi. Įmasažuokite šį mišinį į veidą. Prieš tai nepamirškite naudoti toniko arba hidrolato. Taip pat galite iš pradžių tepti kremą, o paskui aliejų. Taip sustiprinsite kremo poveikį ir praturtinsite jo sudėtį. Aliejai taip pat yra puikus kaukės priedas.

Jei norite naudoti tik aliejų, būtinai apšlakstykite veidą hidrolatu, pvz., iš karčiojo apelsino, raganosio lazdyno arba drėkinamojo alavijo. Prieš produktui išdžiūstant, pašildykite šiek tiek aliejaus rankose ir sukamaisiais judesiais įmasažuokite jį į drėgną veidą. Visada tepkite aliejų ant drėgno veido! Priešingu atveju oda gali išsausėti. Rinkdamiesi produktus nepamirškite jų pritaikyti prie savo poreikių. Jei jūsų oda problemiška ir linkusi spuoguotis, galite rinktis tamanu aliejų arba aviečių sėklų aliejų. Jie ramina, veikia priešuždegimiškai ir antibakteriškai. Rožių aliejus arba tamanu aliejus puikiai tinka hiperpigmentacijai šviesinti. O jei kovojate su odos trūkumais, galite vietoje jų naudoti arbatmedžio aliejų.

Kūno priežiūra su aliejais

Kaip jau minėjau, aliejai puikiai maitina ir drėkina. Ne kitaip yra ir kūno priežiūros srityje. Į mėgstamą losjoną taip pat galite įpilti pasirinkto aliejaus. Jų taip pat galite dėti į vonią arba iš karto po vonios tepti ant drėgnos odos. Šis metodas ypač tinka po depiliacijos. Aliejai ramina sudirgimą, paraudimą ir spartina regeneraciją. Kaip žinote, jie taip pat naudojami masažui. Be to, iš jų galite pasigaminti naminį kūno šveitiklį. Tiesiog sumaišykite cukrų, druską, kavą arba avižinius dribsnius su trupučiu aliejaus. Taip pat galite įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus arba citrinos sulčių.

Plaukų tepimas aliejumi

Kiekviena moteris svajoja apie sveikus ir blizgančius plaukus. Nepaisant visų pastangų, gali paaiškėti, kad šampūno ir kondicionieriaus nebepakanka. Štai tada verta rinktis natūralius plaukų priežiūros aliejus. Dėl to jūsų sruogos bus giliai sudrėkintos, pamaitintos ir sustiprintos. Be to, jie neleis plaukams šiauštis ir padarys juos švelnius bei glotnius. Aliejaus procedūros tinka visų tipų plaukams, tačiau ypač patiks garbanotiems plaukams (daugiau apie garbanotų plaukų priežiūrą skaitykite ČIA).

Kaip patepti plaukus aliejumi? Yra keletas būdų. Įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą aliejų, atitinkantį jūsų plaukų porėtumą. Kokosų aliejus gerai tinka mažai porėtiems plaukams. Alyvuogių aliejus, avokadų aliejus arba saldžiųjų migdolų aliejus tinka vidutinio akytumo plaukams. Didelio porėtumo plaukams patiks linų sėmenų aliejus, vakarinių erškėtuogių aliejus arba graikinių riešutų aliejus. Aliejus pagerina plaukų būklę ir struktūrą, taip pat apsaugo nuo drėgmės praradimo.

Plaukų tepimo aliejumi būdai:

  • Sausas – pašildykite nedidelį kiekį aliejaus rankose ir tepkite plaukus. Tai atlikite vakare, o kitą dieną plaukus išplaukite šampūnu;
  • Drėgni – pirmiausia sudrėkinkite plaukus, išspauskite vandens perteklių į medvilninius marškinėlius ir tada tepkite aliejų;
  • Plaukų pagrindui naudokite kondicionierių arba drėkinamąją kaukę. Juos galite pakeisti alijošiaus geliu arba naminiu rūku, pagamintu iš šaukštelio medaus arba cukraus ir stiklinės vandens. Tada patepkite aliejumi. Palikite produktus ant plaukų maždaug 2-4 valandas. Tai ne tik apsaugo ir saugo plaukus, bet ir giliai juos drėkina.

Po tepimo aliejumi sudrėkinkite plaukus šiltu vandeniu ir išplaukite juos švelniu šampūnu. Geriausias būdas nuplauti aliejų – emulguoti jį minkštinančia priemone. Tiesiog sudrėkinkite plaukus šiltu vandeniu ir užtepkite minkštinamojo kondicionieriaus arba kaukės. Plaukus aliejumi galite tepti 1-2 kartus per savaitę arba pagal savo poreikius. Taip pat galite aliejais patepti plaukų galiukus, kad jie būtų gerai sudrėkinti ir pamaitinti. Prižiūrint plaukus, į plaukų kaukę pravartu įlašinti kelis lašus aliejaus. Tai sustiprina kaukės poveikį ir suteikia plaukams daug maistingųjų medžiagų.

Aliejinė priežiūra puikiai tinka blakstienoms ir antakiams. Reguliariai tepdami jas argano arba ricinos aliejumi pagerinsite jų būklę ir paspartinsite augimą. Plaukai taps stipresni, o jų spalva intensyvesnė. Jis taip pat didina plaukų tankį.

Barzdos priežiūra

Aliejaus priežiūra naudinga ne tik moterims. Kiekvienas vyras, turintis vešlią barzdą, puikiai žino, kad norint palaikyti gerą barzdos būklę, reikia tinkamų kosmetikos priemonių. Štai kodėl vyrai mėgsta naudoti barzdos aliejų. Pagrindinė jo užduotis – minkštinti plaukus, formuoti, glotninti ir sutramdyti. Be to, jis pašalina statinį krūvį ir palengvina barzdos formavimą. Augant barzdai sumažėja riebalų gamyba, todėl oda gali išsausėti. Todėl reguliarus aliejaus naudojimas padės drėkinti, maitinti ir malšinti sudirgimą.

Šiandien rinkoje yra daug prekių ženklų, gaminančių geros kokybės kosmetiką vyrams. Natūralus barzdos aliejus 4 Szpaki gali būti pavyzdys. Renkantis aliejų verta atkreipti dėmesį į sudėtį. Produktai, kuriuose gausu natūralių ingredientų, bus saugūs ir veiksmingi. Kitas sprendimas gali būti sukurti savo mišinį. Nepaisant to, kad atrodo, tai nėra sunku. Tiesiog pasirinkite kelis aliejus ir sumaišykite juos atitinkamomis proporcijomis stikliniame buteliuke. Tam puikiai tinka saldžiųjų migdolų, argano, simondsijų arba makadamijų aliejus.

Naminis barzdos aliejus:

  • 25 ml saldžiųjų migdolų aliejaus,
  • 10 ml simondsijų aliejaus,
  • 10 ml makadamijų aliejaus (arba ricinos aliejaus).
Sveiki ir stiprūs nagai

Dažnai susiduriu su įsitikinimu, kad rankos yra žmogaus vizitinė kortelė. Todėl verta pasirūpinti jų būkle ir sveika išvaizda. Ypač po gelinio ar hibridinio manikiūro. Be sistemingo gero rankų kremo naudojimo, rekomenduoju naudoti aliejinę priežiūrą. Tai veiksmingas būdas atsikratyti tokių problemų, kaip skilinėjimas, trapumas, spalvos pasikeitimas ar trapumas. Svarbiausias dalykas tokioje priežiūroje yra reguliarumas – poveikis gali būti matomas tik po kelių savaičių reguliaraus naudojimo.

Nagų aliejus galima naudoti keliais būdais. Norint suminkštinti odeles, užtenka aliejumi patepti nagą aplink nagą, taip pat į plokštelę. Švelnus šios srities masažas skatina šerdį augti, o produkte esantys vitaminai stiprina nagus ir mažina jų trapumą.

Kitas būdas – karštas tepimas aliejumi. Prieš gydymą nepamirškite kruopščiai nuvalyti nagų ir nuvalyti lako. Tada pašildykite aliejų mikrobangų krosnelėje, puode arba vandens vonelėje. Įsitikinkite, kad gaminys nėra karštas. Jei norite dar labiau sustiprinti gydymą, galite sumaišyti kelis aliejus ir įpilti šiek tiek citrinos sulčių, kad išbalintumėte plokštelę. Taip pat rekomenduoju pridėti vitaminų E ir A (tiesiog įpilkite vienos kapsulės turinį). Paruoštą mišinį supilkite į dubenį ir 10-15 minučių pamirkykite rankas. Poveikis bus matomas, jei priemonę naudosite reguliariai – geriausia du kartus per savaitę.

Nagų priežiūrai tinka saldžiųjų migdolų, argano, ricinos ir alyvuogių aliejus. Vis dėlto, esant spalvos pokyčiams ir žiediniam puviniui, rekomenduoju arbatmedžio aliejų, kuris turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių.

Aliejaus priežiūra turi daugybę panaudojimo būdų. Vieną aliejų galite naudoti plaukams, veidui, kūnui, nagams ir net barzdai. Įtraukdami šiuos produktus į kasdienę odos priežiūros rutiną sutaupysite pinigų ir pagerinsite plaukų bei odos būklę. Išbandykite ir įsitikinkite aliejaus priežiūros nauda.

Scroll to Top